Zespół organizacyjny

 

 

Julia Szyszko

dyrektor (2020 -), stypendystka Cambridge cLASs (2018-2020)

Zostałam stypendystką 2. edycji Cambridge cLASs, kończąc LAS w czerwcu 2020 z rekordowym wynikiem matury międzynarodowej (IB). Po roku studiów na University College London (UCL) dostałam się na Uniwersytet Oksfordzki, gdzie obecnie zaczynam drugi rok licencjatu z Prawa angielskiego.

Mój czas w Leysin to cudowne wspomnienia i dużo znajomości, które utrzymuję do dzisiaj. Te dwa lata otworzyły przede mną całą gamę możliwości, dlatego jako dyrektor programu sama chcę umożliwić innym zdolnym uczniom naukę w takim środowisku.

 

 

Oliwia Stecko

dyrektor (2020 -), stypendystka Cambridge cLASs (2018-2020)

 

Ania Gruszczyńska 

inicjator konkursu, dyrektor (2016 – 2020)

W  2018 r. ukończyłam studia magisterskie w dziedzinie edukacji na Uniwersytecie Cambridge. Wcześniej studiowałam geografię na tej samej uczelni. Obecnie prowadzę badania naukowe w ramach studiów doktoranckich na Durham University.

Przed rozpoczęciem studiów uczęszczałam do liceów w Polsce i Indiach, po czym ostatecznie znalazłam dla siebie miejsce w Leysin American School w Szwajcarii, gdzie otrzymałam pełne stypendium w klasie z programem IB. Wciąż utrzymuję kontakt z LAS i często wracam do Leysin. W latach 2017-2019 byłam również dyrektorem programu szkoły letniej, LAS summer edge.

W wolnych chwilach trenuję jogę, spędzam czas z przyjaciółmi, prowadzę zajęcia sportowe i wymyślam sobie nowe wyzwania.

2021/22: Komisja stypendialna – pierwszy etap
– Studenci Oxbridge: Oliwia Stecko, Julia Szyszko, Joanna Wiaterek, Krzysztof Sosnowski
– Absolwenci Cambridge cLASs: Paulina Łajkowska, Krzysztof Macierzanka, Maria Szuster, Kacper Kowalczyk
2021/22: Komisja stypendialna – drugi i trzeci etap
– LAS: Tamara Yahfoufi
– Studenci Oxbridge: Oliwia Stecko, Julia Szyszko, Joanna Wiaterek, Krzysztof Sosnowski, Magdalena Lechowska
– Absolwenci Cambridge cLASs: Paulina Łajkowska, Maria Szuster, Kacper Kowalczyk

2020/21: Komisja stypendialna – pierwszy etap

– CU Polish Society: Oliwia Stecko, Joanna Wiaterek, Alicja Maksymiuk
– Absolwenci Cambridge cLASs: Julia Szyszko, Paulina Łajkowska, Krzysztof Macierzanka
2020/21: Komisja stypendialna – drugi i trzeci etap
– LAS: Gosia Skorupka-Ott
– CU Polish Society: Oliwia Stecko, Joanna Wiaterek, Alicja Maksymiuk
– Absolwenci Cambridge cLASs: Julia Szyszko, Paulina Łajkowska, Krzysztof Macierzanka
2018/19 i 2019/20
Aleksandra Wittchen

koordynator ds. kontaktów ze szkołami i komunikacji wewnętrznej

Jestem absolwentką University of Cambridge (Trinity College) na kierunku muzyka. Podczas studiów śpiewałam w chórze Gonville and Caius College, z którym brałam udział w międzynarodowych trasach koncertowych oraz nagraniach, również jako solistka. Wcześniej uczęszczałam do gimnazjum i liceum ZS “Bednarska” w Warszawie oraz Clifton College w Bristolu, do którego otrzymałam stypendium Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata. Obecnie kształcę się na wydziale wokalno-aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Chcę zostać śpiewaczką operową, a w wolnym czasie pasjonuję się sportem, Salvadorem Dalí, kinem hiszpańskim, a także podróżuję i czytam.

Jan Kożuszek

koordynator ds. aplikacji i kontaktów z kandydatami

Jestem studentem trzeciego roku matematyki na St John’s College, Cambridge, a swoją karierę zawodową planuję związać z fizyką teoretyczną. Ukończyłem klasę matematyczną w warszawskim XIV LO im. Stanisława Staszica. W zeszłym roku pełniłem role Access Officera w CU Polish Society i współprzewodniczącego w Project Access Polska. Poza fizyką interesuję się biologią ewolucyjną i literaturą.

 

2019/20: Komisja stypendialna – pierwszy etap
– CU Polish Society: Ania Gruszczyńska, Jan Kożuszek, Mateusz Król, Jakub Nagrodzki, Alicja Szałapak, Aleksandra Wittchen
2019/20: Komisja stypendialna – drugi i trzeci etap
– LAS: Gosia Skorupka-Ott
– CU Polish Society: Ania Gruszczyńska, Jan Kożuszek, Mateusz Król,  dr Maciej Lisicki, Alicja Szałapak, Aleksandra Wittchen
 

 

2018/19: Komisja stypendialna – pierwszy etap
– CU Polish Society: Ania Gruszczyńska, Jan Kożuszek, Antonina Kiełkowska, dr Maciej Lisicki, Jakub Nagrodzki, Alicja Szałapak
2018/19: Komisja stypendialna – drugi i trzeci etap
– LAS: Gosia Skorupka-Ott
– LAS edge/CU Polish Society: Ania Gruszczyńska
– CU Polish Society: Jan Kożuszek, Mateusz Król, dr Maciej Lisicki, Jakub Nagrodzki, Aleksandra Wittchen
 

2017/18

Antonina Kiełkowska

koordynator ds. aplikacji i kontaktów z kandydatami

Jestem studentką na drugim roku nauk przyrodniczych w Pembroke College, Cambridge. Ukończyłam Bruton School for Girls, gdzie wyjechałam dzięki stypendium British Alumni Society. Na studiach angażuję się m.in. w pracę CU Polish Society i Pembroke Junior Parlour Committee jako access officer. Jestem też odpowiedzialna za rozwijanie organizacji Project Access w Cambridge. W wolnych chwilach staram uczyć się języków obcych.

Jacek Osiński 

koordynator ds. kontaktów ze szkołami

W 2016 ukończyłem studia magisterskie z inżynierii chemicznej w Cambridge, a obecnie rozpoczynam drugi rok studiów doktoranckich na tym samym wydziale. W pracy naukowej zajmuję się procesami rozdzielania mieszanin gazowych przy użyciu nanoporowatych materiałów. Pasjonuję się kulinariami oraz literaturą kryminalną.

 

Komisja stypendialna – pierwszy etap:
– CU Polish Society: Ania Gruszczyńska, Antonina Kiełkowska, dr Maciej Lisicki, Jakub Nagrodzki, Jacek Osiński, Alicja Szałapak, Marcin Wajs, Aleksandra Wittchen
Komisja stypendialna – drugi i trzeci etap:
– LAS: Gosia Skorupka-Ott
– LAS edge/CU Polish Society: Ania Gruszczyńska
– CU Polish Society: Antonina Kiełkowska, Mateusz Król, dr Maciej Lisicki, Jacek Osiński, Aleksandra Wittchen
 

2016/17

Aleksandra Wittchen

 

 

Ania Olech

Po ukończeniu licencjatu z matematyki w Trinity College, Cambridge, rozpoczęłam studia magisterskie w zakresie Biologii Systemowej. Aktywnie uczestniczę i czerpię przyjemność z życia Polonii studenckiej w Cambridge, m.in. współorganizując konferencję „Next Step: Poland”. Swoją karierę kieruję w stronę bankowości inwestycyjnej. Na co dzień pasjonuję się sztuką, beztroskimi podróżami oraz gram w siatkówkę.

 

Alek Napieraj

Właśnie rozpoczynam drugi rok studiów prawniczych na University of Cambridge, gdzie angażuję się w pracę stowarzyszeń studenckich min. Cambridge Law Society, Sidney Sussex Law Society i Cambridge University Polish Society. Jestem absolwentem IB Diploma Programme, który ukończyłem z wynikiem 45 punktów.

 

 

Komisja stypendialna – pierwszy etap:
– CU Polish Society: Ania Gruszczyńska, dr Maciej Lisicki, Alek Napieraj, Ania Olech, Jacek Osiński, Tamas Sztanka-Toth, Marcin Wajs, Aleksandra Wittchen
Komisja stypendialna – drugi etap:
– LAS: Gosia Skorupka-Ott
– CU Polish Society: Ania Gruszczyńska, Cezary Łastowski, Ania Olech, Aleksandra Wittchen