O Cambridge University Polish Society

logo01

 

Cambridge University Polish Society zrzesza ponad 400 studentów i absolwentów Uniwersytetu Cambridge zainteresowanych polską kulturą – zarówno Polaków jak i obcokrajowców. Stowarzyszenie zostało założone w 2008 roku i od tego czasu stopniowo poszerza swoją działalność oraz ofertę organizowanych wydarzeń i projektów.

W zeszłym roku stowarzyszenie było gospodarzem 10. Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, którego gośćmi byli m.in. reżyser Jan Komasa, były Marszałek Sejmu Radosław Sikorski i Wicepremier Mateusz Morawiecki. CU PolSoc jest również organizatorem konferencji NEXT STEP: Poland, której głównym celem jest promoacja możliwości rozpoczęcia kariery zawodowej w Polsce po ukończeniu studiów za granicą. W styczniu 2018 r. w Cambridge odbędzie się już trzecia edycja tej konferencji.

CU PolSoc stara się rozpowszechniać wiedzę o studiach na najlepszych uczelniach świata wśród polskich licealistów i studentów. Jedną z inicjatyw, które pozwolają nam realizować ten cel, jest właśnie „Cambridge cLASs”!

Więcej informacji o CU PolSoc można znaleźć na naszej stronie na Facebooku.